Sanand, Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24DIBPP5507F1ZH
Call 08047630775 84% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 10000 Piece
Product Brochure
| Capacity | 100 ml |
| Shape | Cylindrical |
| Color | Yellow |
| Cap Type | Screw Cap |
| Neck Diameter | 24 mm |
| Pattern | Plain |
| Material Grade | Food Grade |
| Features | Recyclable |
| Usage and Application | Personal Care Products |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 5000 Piece
Product Brochure
| Capacity | 30 ml |
| Material | HDPE |
| Cap Type | Spray Pump |
| Packaging Size | 30,50,60,100 ml |
| Brand | CP |
| Color | White |
| Use For Storage | Chemical |
| Shape | Round |
| Neck Size | 20MM |
| Flexibility | RIGID |
| Neck Type | 20MM |
| Finishing | SUPER MATT |
| Strength | GOOD |
| Neck Finish | SUPER |
| Crack Resistance | Yes |
| Freezer Safe | Yes |
| Chemical Resistance | Yes |
| Manufacturing Environment | GOOD |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Material | HDPE |
| Cap Type | Spray Pump |
| Color | White |
| Shape | Round |
| Neck Size | 20MM |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 5000 Piece
Product Brochure
| Weight | 50-100 gram |
| Color | Green |
| Plastic Material | HDPE |
| Pattern | Plain |
| Size | 100-500 gm |
View Complete details
| Minimum Order Quantity | 3000 Piece |
| Capacity | 500 ml |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 5000 Piece
Product Brochure
| Capacity | 10 ml |
| Color | White |
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
| Storage Material | Tablet/capsule |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | CP |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10000 Piece
Product Brochure
| Capacity | 30cc,60cc,90cc,120cc,150cc,200cc,300cc |
| Color | golden |
| Size | 30cc,60cc,90cc,120cc,150cc,200cc,300cc |
| Storage Material | capsule |
| Brand | Company Plast |
| Usage/Application | Pharma |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10000 Piece
Product Brochure
| Capacity | 100ML |
| Material | HDPE |
| Shape | Round |
| Color | White |
| Cap Type | Spray Pump |
| Neck Size | 20MM |
| Use For Storage | COSMETICS |
| Brand | OWN |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 5000 Piece
Product Brochure
| Capacity | 50 ml |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 3000 Piece
Product Brochure
| Capacity | 50 ML |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 3000 Piece
Product Brochure
| Material | HDPE |
| Color | White |
| Size | 30ml,60ml,75ml,90ml,120ml,150ml,200ml,300ml |
| Design Type | Customized |
| Neck Size | 38 mm |
| Neck Type | Screw Cap |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 3000 Piece
Product Brochure
| Size | 30ml,60ml,75ml,90ml,120ml,150ml,200ml,300ml |
| Material | Plastic |
| Color | White |
| Sealing Type | Screw Cap |
| Pattern | Plain |
View Complete details