Sanand, Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24DIBPP5507F1ZH
Call 08047630775 84% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 10000 Piece
Product Brochure
| Capacity | 100 ml |
| Material | HDPE |
| Thickness | 0.5MM |
| Color | White |
| Shape | Round |
| Neck Size | 19 mm |
| Usage and Applications | Personal Care Products |
| Features | Leak Proof |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 3000 Piece
Product Brochure
| Material | Plastic |
| Color | White |
| Size | 25ml,50ml,100ml,200ml,300ml |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Shape | Round |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 5000 Piece
Product Brochure
| Size | 25ML,50ML,100ML,200ML,300ML |
| Material | HDPE |
| Design Type | Customized |
| Color | GOLD |
| Cap Type | Flip Top |
| Shape | Round |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10000 Piece
Product Brochure
| Capacity | 100,200,250ML |
| Material | HDPE |
| Cap Type | Dispenser Pump |
| Color | AS PER CLIENT REQUIRED |
| Shape | ROUND |
| Usage | COSMETIC |
| Design Type | Standard |
| Cap Size | 24mm |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 7500 Piece
Product Brochure
| Material | HDPE |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Color | AS PER CLIENT REQUIRED |
| Shape | ROUND |
| Usage | COSMETIC |
| Design Type | Standard |
| Cap Size | 20mm |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 5000 Piece
Product Brochure
| Capacity | 200ml |
| Material | HDPE |
| Cap Type | Screw Cap |
| Color | as per client required |
| Use For Storage | Oils |
| Shape | Round |
| Neck Size | 24MM |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10000 Piece
Product Brochure
| Capacity | 50,100,200,300ML |
| Material | HDPE |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Color | White |
| Shape | Round |
| Neck Size | 20MM |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10000 Piece
Product Brochure
| Size | 25ML,50ML,100ML |
| Shape | Round |
| Color | Black |
| Design Type | Standard |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 5000 Piece
Product Brochure
| Capacity | 200ml |
| Material | HDPE |
| Cap Type | Screw Cap |
| Brand | OWN |
| Color | White |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 5000 Piece
Product Brochure
| Size | 50ML,100ML,200ML,300ML |
| Shape | Round |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Color | GOLD |
| Design Type | Customized |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 3000 Piece
Product Brochure
| Capacity | 100 ml |
| Material | HDPE |
| Cap Type | Dispenser Pump |
| Color | AS PER CUSTOMER REQUIRED CUSTOMISED |
| Shape | ROUND |
| Usage | OIL |
| Design Type | Standard |
| Cap Size | 20MM |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 3000 Piece
Product Brochure
| Capacity | 50,100ML |
| Material | HDPE |
| Brand | CP |
| Use For Storage | Oils |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Color | as per client required |
| Shape | FLAT |
| Neck Size | 20MM |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details