Sanand, Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24DIBPP5507F1ZH
Call 08047630775 84% Response Rate
Send Enquiry
WE HAVE DIFFERENT TYPE OF COSMETIC BOTTLES.
Minimum Order Quantity: 5000 Piece
Product Brochure
| Capacity | 100,200ML |
| Material | HDPE |
| Brand | CP |
| Use For Storage | AS PER CLIENT REQUIRED. |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Shape | OVAL |
| Neck Size | 22MM |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 12 Piece
Product Brochure
| Material | Plastic |
| Capacity | 100,150,200,400ML |
| Shape | Round |
| Operation Mode | Automatic |
| Color | AS PER CLIENT REQUIRD |
| Size | 100,150,200,250,400 |
| Usage/Application | cosmetic |
| Brand | CP |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10000 Piece
Product Brochure
| Capacity | 30 ml |
| Material | HDPE |
| Shape | Round |
| Color | AS PER CLIENT REQUIRD |
| Size | 50,100,200ML |
| Features | Recyclable |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 4000 Piece
Product Brochure
| Material | Plastic |
| Capacity | 100,200ML |
| Shape | Round |
| Operation Mode | Automatic |
| Color | AS PER CLIENT REQUIRD |
| Size | 100,200ML |
| Usage/Application | cosmetic |
| Brand | CP |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 5000 Piece
Product Brochure
| Capacity | 50 ml |
| Material | HDPE |
| Materials | PET |
| Shape | Round |
| Color | AS PER CLIENT REQUIRD |
| Size | 100,150,200,250ML |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 5000 Piece
Product Brochure
| Size | 100,150,200ML |
| Material | HDPE |
| Shape | ALL |
| Color | AS PER CLIENT REQUIRD |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 5000 Piece
Product Brochure
| Capacity | 100,200ML |
| Material | HDPE |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Brand | CP |
| Color | as per client required |
| Use For Storage | COSMETIC |
| Shape | OVAL |
| Neck Size | 22MM |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 5000 Piece
Product Brochure
| Capacity | 100,200,250ML |
| Material | HDPE |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Brand | CP |
| Color | as per client required |
| Use For Storage | COSMETIC |
| Shape | Round |
| Neck Size | 24MM |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 5000 Piece
Product Brochure
| Capacity | 100,120,200,250,300,400ML |
| Shape | Round |
| Material | Plastic |
| Size | 100,120,200,250,300,400ML |
| Usage/Application | cosmetic |
| Brand | CP |
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Capacity | 50,60,100ml |
| Material | pp |
| Cap Type | Dispenser Pump |
| Brand | CP |
| Color | as per client required |
| Use For Storage | COSMETICS |
| Neck Size | 30mm |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 5000 Piece
Product Brochure
| Capacity | 100 ml |
| Material | PET |
| Cap Type | Dispenser Pump |
| Brand | CP |
| Color | Transparent |
| Shape | Round |
| Neck Size | 32/42mm |
| Flexibility | rigid |
| Neck Type | 42mm |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 5000 Piece
Product Brochure
| Capacity | 100ML |
| Material | Plastic |
| Shape | FLAT |
| Color | AS PER CLIENT REQUIRD |
| Size | 100ML |
| Usage/Application | cosmetic |
| Brand | CP |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10000 Piece
Product Brochure
| Capacity | 100,200ML |
| Material | Plastic |
| Shape | Round |
| Color | Transparent |
| Operation Mode | Automatic |
| Size | 100,200ML |
| Usage/Application | cosmetic |
| Brand | CP |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 5000 Piece
Product Brochure
| Capacity | 100,200,250ML |
| Material | HDPE |
| Cap Type | Dispenser Pump |
| Brand | CP |
| Color | as per client required |
| Use For Storage | COSMETIC |
| Shape | Round |
| Neck Size | 24MM |
Additional Information:
View Complete details