Sanand, Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24DIBPP5507F1ZH
Call 08047630775 84% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 3000 Piece
Product Brochure
| Bottle Shape | Flat |
| Material | HDPE |
| Capacity | 500,1000ml |
| Usage | Laundry Detergent |
| Handle | With Handle |
| Cap Type | Screw Cap |
| Shape | New |
| Use For Storage | Chemical |
| Brand | CP |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 3000 Piece
Product Brochure
| Capacity | 250ml |
| Shape | Cylindrical |
| Thickness | 1.8mm to 2.5mm |
| Color | White |
| Cap Type | Screw Cap |
| Neck Diameter | 32 mm |
| Pattern | Plain |
| Material Grade | Food Grade |
| Features | Reusable, Recyclable |
| Usage and Application | Chemical Packaging |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Piece
Product Brochure
| Capacity | 1 Litre |
| Material | HDPE |
| Color | White |
| Cap Type | Screw Cap |
| Use For Storage | Chemical |
| Brand | CP |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 5000 Piece
Product Brochure
| Capacity | DIFFERANT |
| Material | HDPE |
| Cap Type | Dispenser Pump |
| Color | AS PER CLIENT REQUIRED |
| Shape | ALL |
| Usage | COSMETIC |
| Design Type | Standard |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 5000 Piece
Product Brochure
| Capacity | 500,1000ml |
| Material | HDPE |
| Cap Type | Screw Cap |
| Brand | CP |
| Color | as per client required |
| Use For Storage | Chemical |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 5000 Piece
Product Brochure
| Material | HDPE |
| Capacity | 100-200 ml |
| Shape | Round |
| Color | White |
| Pattern | Plain |
| Weight | 20 gram |
View Complete details